Umów się na sesje

Jak przygotować się do sesji?

Sesje zdjęciowe mogą odbywać się w plenerze w okolicy Piekar Śląskich i woj. Śląskiego. Dojazd do klienta w cenie obejmuje 20 km w dwie strony. Dostosujemy miejsce do Twoich oczekiwań.

Pamiętaj żeby przed sesją przygotować czyste i wyprasowane ubrania. Zadbaj o to, aby osoba, która będzie fotografowana (niezależnie czy to będzie dziecko czy dorosły) była czysta i zadbana. Umów się do kosmetyczki, fryzjera, pomaluj paznokcie itp. Może to się wydawać dziwne, ale te zdjęcia będą z Tobą całe życie więc warto żeby zadbać o każdy szczegół.

Weź ze sobą kilka zestawów ubrań. Najlepiej niech będzie to jeden zestaw w intensywnym kolorze pasującym do Twojej karnacji a drugi w kolorach neutralnych (pudrowe, delikatne, niekontrastowe). Idealne są ubrania bez dużych nadruków i wzorów. 

W sytuacji kiedy modelem jest dziecko również ta zasada się sprawdza. Jeśli Twoje dziecko nie lubi się przebierać pamiętaj o tym i wybierz łatwe do zmiany ubrania.

Najważniejsze co musi znaleźć się w Twojej torbie kiedy wybierasz się na sesje dziecięcą to:

  • mokre chusteczki
  • napój i przekąska / przysmak (przekupstwo czasami jest potrzebne)
  • jeśli sesja jest studio zabierz proszę buty na zmianę
  • ubrania na zmianę
  • ulubiona maskotka dziecka – pomaga to w przełamaniu lodów kiedy dziecko jest nieśmiałe

Jeśli to Ty będziesz moją modelką pamiętaj, żeby wziąć ze sobą:

  • ubrania na zmianę
  • eleganckie buty
  • kosmetyki – jeśli dodatkowo nie wynajmujesz wizażu
  • dodatki do stylizacji 
  • przekąska – czasami warto nagrodzić się w chwili oddechu podczas sesji

Po za tym uznaję zasadę : lepiej wziąć więcej niż mniej. Pamiętaj, ze mając wybór możemy działać lepiej niż kiedy na szybko musimy improwizować 😉

Czym innym jest sesja noworodkowa a innym sesja dziecięca. Dlatego jeśli dziecko jeszcze samodzielnie nie siedzi poinformuj mnie o tym przed sesją. 

Po za tym uwielbiam pracować z młodymi modelami niezależnie czy mają rok czy lat 18 😉 Najważniejsze jest to, abyś przed sesją nie nastawiała dziecka negatywnie do wizyty w studio. Robię wszystko, żeby udział w sesji był dla każdego dobrą zabawą. Dlatego nie trzeba się nastawiać na nic. Sesję i tak dostosowujemy do rytmu dziecka i jego humoru.

Uwielbiam w pracy dziećmi to, że nie da się nic zaplanować. Trzeba czas sesji oraz jej przebieg dostosować do humoru małego modela. Zwykle wystarczy odpuścić oczekiwania, a rozpocząć zabawę z dzieckiem. I uwierz mi rodzicu – mówienie do kilkulatka „uśmiechnij się do Pani fotograf” nigdy nie zadziała. Za to w momencie kiedy śmiejemy się i cieszymy razem z dzieckiem wychodzą najpiękniejsze uśmiechy na zdjęciach. 

Kontrolowana dobra zabawa daje najpiękniejsze efekty. Jeśli okaże się, że dziecko ma ewidentnie gorszy dzień i nie ma ochoty na przebywanie w towarzystwie jakiejś obcej baby z aparatem (o mnie mowa :P) to zatrzymuję zadatek i ustalamy kolejny termin.

Po sesji otrzymujesz dostęp do systemu wyboru zdjęć gdzie sama decydujesz, które zdjęcia stworzą Waszą pamiątkę. Po dokonaniu wyboru zdjęcia trafiają do Ciebie do 2 tygodni od dnia zaakceptowania zdjęć.

Jeśli pakiety nie obejmują wydruków zdjęcia otrzymujesz na maila w pełnej rozdzielczości.

 

Dla dorosłych – w sensie buduarowej oraz zwykłej sesji wizerunkowej. Zadbaj o to jak inni widzą Cię w sieci. Zarówno na facebooku jak i innych stronach dobrze pokazać się na profesjonalnych zdjęciach. 

Wracając do sesji buduarowej czyli inaczej mówiąc kobiecych to idealny prezent. Nie każdy uważa, że takiej sesji potrzebuje, a dzięki niej poprawia się samoocena modelek.

Nawet podczas sesji dziecięcych zachęcam rodziców do pojawienia się na kilku ujęciach. Sami wybieracie, które zdjęcia będą tworzyła Twoją pamiątkę. 

A wracając do pytania 🙂 Oczywiście również wykonuje sesje całej rodziny jednak cena wtedy różni się od powyższej. Napisz do mnie a podam Ci ceny pakietów.

Jest to wręcz wskazane. Jeśli zależy Ci na tym, aby zdjęcia były dopracowana w każdym względzie warto zainwestować dodatkowe pieniądze w wizaż i fryzjera. Posiadam kilka specjalistek w tej dziedzinie, które są sprawdzone i gwarantuje, że są efekty ich pracy są zniewalające.

Aby być na bieżąco polub i obserwuj moją stronę na facebooku Szada Fotografia.

Oczywiście istnieje możliwość wykupienia sesji i podarowania jej komuś na prezent. Zgłoś się przez formularz kontaktowy. Oprócz wykupienia całej sesji istnieje możliwość przedpłacenia często kosztów sesji np. 100 zł i resztę zależnie od potrzeb dopłaca obdarowany. Do każdego wykupionego zaproszenia otrzymujesz również kartę upominkową.

Umów się na sesję: